اخبار > بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران در سال‌روز گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه فرا رسیدن هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس صادر شد:

بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران در سال‌روز گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس

 

 

 

 

در آستانه فرا رسیدن هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس صادر شد:

بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران در سال‌روز گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در آستانه‌ فرا رسیدن چهل‌ودومین سال‌روز گرامی‌داشت هفته‌ دفاع مقدس، هیات رییسه دانشگاه مازندران با صدور پیامی، یاد و خاطره ایثارگری‌ها و رشادت‌های دلاورمردان راست‌قامت و پیشانی‌بلند هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

       متن بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران بدین شرح می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

         آغاز ماه مهر و تقارن آن با هفته دفاع مقدس فرصت ارزشمندي است براي گرامي‌داشت مجاهدت‌ها، سخت‌كوشی‌ها و ایثارگری‌های كسانی‌كه دانش‌آموختگان مكتب آزادگي بودند و برای دفاع از کیان و ناموس این مرز و بوم از تمام خویشتن خویش گذشتند.

         این تقارن اما، امسال رنگ و بویی دیگر دارد و عطر معنویت آن آمیخته با رایحه جان‌فزای عطرهای محمدی، حسنی، حسینی و رضوی، جان‌ها را بار دیگر به هوای جبههها برده و شور شهادت را در اذهان بر می‌انگیزاند.

         هفته دفاع مقدس، مجالی است برای گرامی‌داشت شجاعت و ایمان؛ و رخصتی برای پاس‌داشت اتحاد و همدلی مردم ایران در راه دفاع از ارزش‌های ملی و اسلامی و به همین دلیل، این ایام را می‌توان نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جان‌فشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن دانست.

        یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ‌سازی است. در دفاع مقدس، جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‌ها و ایثارگری‌های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی، همه جریان‌ها و مسایل دیگر را تحت‌الشعاع قرار داد و زمینه‌ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد.

       هیات رییسه دانشگاه مازندران، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهدای راستین، خاطره حماسه و دلاورمردی‌های فرزندان غیور این مرز و بوم را زنده نگه داشته و امیدوار است در تربیت نسل فرهیخته، متعهد و همگام با آرمان‌های شهدا در راستای رفع مشکلات جامعه و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی، با موفقیت و سربلندی همراه باشد.

 

هیات رییسه دانشگاه مازندران

شهریور 1401

 


١٤:٣٢ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٣٤٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٩